HoşqeLdiniz..
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HoşqeLdiniz..

İyi ForumLar !!

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Kırlangıç !!!

YazarMesaj
LyRiCaL SenTeZ !
Aktif Üye
Aktif Üye
LyRiCaL SenTeZ !

Kırlangıç !!! Empty
MesajKonu: Kırlangıç !!!   Kırlangıç !!! Icon_minitimeCuma Nis. 04, 2008 8:02 am

Bir gün bir kırlangıç bir adamın penceresine konar.Gagasıyla camı tıklatır.Adam pencereyi açar.
"Ne var!" diye.
"-Bilmiyorum!" der kırlangıç.
"Sana garip gelecek ama,müsaade edersen seninle kalabilir miyim?"
"Niye ki?" der adam...
"Uzun zamandır seni izliyordum.Evine kimse girip çıkmıyor.Anlaşılan ne eşin,ne dostun,ne de arkadaşın var.Beni içeri al.İster kafese koy,istersen avucuna al sev beni.Ne olur bundan sonra seninle kalayım!" der kırlangıç.Adam şaşırır. Düşünür,taşımır ve reddeder kırlangıcı.
"-Olmaz!" der ve kapatır pencereyi. Ertesi gün kırlangıç tekrar gelir ne konar pencereye. Adam açar pencereyi.,yüzünde "yine ne var!" gibi bir ifadeyle.
Kırlangıç:"-Beni içeri al!"der tekrarlar yine.
Adam:"-Neden sen?"diye sorar.
"-Çünkü seni seven benim!"der kırlangıç. Üçüncü gün tekrar gelir kırlangıç.
"-Bak!"der... "Sana bu son gelişim ve son seslenişim.Bak,havalar soğudu.Artık göçüyoruz.Sıcak ülkelere gidiyoruz.Altı ay yokuz buralarda.Ne olur beni içeri al.İster bir kafese koy kapat,istersen avcunda taşı.Yeter ki sana yakın olayım!"der.
"-Olmaz!"der adam.
"Ben bir insanım,sen bir kuş.Senden bana ne?"der. En sonunda adam örter yine pencereyi. Ve kırlangıç uçar gider kırlangıçlarla sıcak ülkelere. Adam yine yalnız kalmıştır:"Yine yalnızım"der kendi kendine. Kılangıcın içeri girmesine ve evde kalmasına müsaade etmemiştir ama aslında bu işe de içerlenmiştir. Belki kuş,belki bir hayvan ama ilk defa biri ona "seni seviyorum!" demişti. O güne kadar birinden bu iki kelimeyi duyacağı günü beklemişti. Duyduğunda ise yüz çevirmişti. Adam pişman olur. Kırlangıcı beklemeye karar verir. Çünkü bir kuş da olsa onu seven biri vardı artık. Altı ay sonra gelecektir ve sevdiği adamın evine girecektir.
Aradan bir ay geçer.
İki ay geçer.
Üç ay geçer.
Dört-beş ay geçer.
Adam sabırla beklemektedir. Altıncı ayda penceresi sonuna kadar açık... Adam sabırla beklemektedir. Nihayet altıncı ayın sonunda ufukta kırlangıçlar görünür. Gökyüzünde bayram havası esmektedir adeta. Hepsi öbek öbek geçer adamın pencersinin önünden. Ama bizim kırlangıcı bir türlü göremez adam. Nihayet son kırlangıçta geçmektedir.
"-Bir dakika bakar mısın?" der adam,son kırlangıca.
"-Buyurun beyefendi!"der kırlangıç.
"-Bir kırlangıç vardı.Buraya gelir,pencereme konar,beni sevdiğini söylerdi. Gördünüz mü onu?"
"-Ne zaman oldu bu olay beyefendi?"
"-Daha çok yeni...Altı ay kadar oluyor.Siz buradan göçmeden yani..."
"-Oooo! Siz kırlangıçlarla ilgili gerçeği bilmiyorsunuz anlaşılan..."
"-Nedir o gerçek?"
"-Kırlangıçların ömrü zaten altı aydır beyefendi..."
Der ve uçar gider uzağa...
Adam derin derin düşünür...

Kırlangıç !!!
1 sayfadaki 1 sayfası